Toruń Sanktuarium
Gwiazdy Nowej Ewangelizacji

Matka Boża Katyńska

Wizerunek, który jak żaden inny kojarzy się z mordem na polskich oficerach w Katyniu. Przestrzelona naga czaszka, którą tuli Matka Bożka, w sposób niezwykły nawiązuje do mordu katyńskiego.

-----------------------------------

Maluszyn

Matka Boża Maluszyńska

Parafia na trasie Pieszej Praskiej Pielgrzymki Rodzin "Totus Tuus"

-----------------------------------

Akita Japonia

Matka Boża Płacząca

-----------------------------------

Guadelupe Meksyk

Matka Boża z Guadelupe

-----------------------------------

Kibeho Rwanda

Nyina wa Jambo
Matka Boża Słowa

„Nikt nie wchodzi do nieba nie cierpiąc”

W małej wiosce Kibeho w górzystym południowym regionie Rwandy, w sobotę, 28 listopada 1981 roku o godz. 12.35. szesnastoletnia Alphonsine Mumureke, pochodząca z miejscowości Zaza uczennica szkoły, jako pierwsza doznała objawień Matki Słowa.

25 czerwca 1982 r. Matka Boża powiedziała do Alphonsine:

„Kiedy dziecko jest bez zarzutu wobec swojej matki, mówi jej wszystko, co nosi w sercu. Zresztą, ja nie postępuję tak, jak ludzie. Mimo że jestem Matką Boga, potrafię być naturalna i pokorna, zniżyć się do waszego poziomu o wiele lepiej niż wy potraficie to czynić między sobą.

Dlatego lubię, kiedy dziecko bawi się ze Mną, gdyż dla Mnie jest to najpiękniejszym znakiem jego zaufania i miłości. Wszyscy, którym się to nie podoba, nie rozumieją tajemnic Bożych.

Bądźcie wobec Mnie jak małe dzieci, ponieważ lubię was pieścić. Czy gdybym była na was zagniewana, mielibyście odwagę tak się do Mnie zwracać? Każda matka woli raczej pieścić swoje dziecko, aby umiało mówić jej o wszystkim, co chce. Nie należy bać się własnej matki”.

-----------------------------------

Piaski na Mierzei Wiślanej

M B Gwiazda Morza

-----------------------------------

Święta Woda k/ Wasilkowa

Matka Boża Bolesna

Matko Bolesna, Maryjo, która od trzech wieków w tym kościele obdarzasz nas łaskami i czułym spojrzeniem kochającej Matki. Pani nasza, przychodzimy do Ciebie z całą naszą nędzą, radościami, smutkami, by doznać pociechy, utulenia i otrzymać potrzebne łaski wypraszane w każdym „Zdrowaś”. Matko z sercem przebitym, odbieraj od nas hołd należny Tobie w każdej rodzinie, domu. Ucz nas pokory, mówienia Bogu „fiat”. Wspieraj nas swoją obecnością i modlitwą w naszej trudnej codzienności. Wstawiaj się u Swego Syna, gdy będzie nam brakowało sił i upadniemy. Módl się za nami teraz, a szczególnie w godzinie śmierci naszej. Amen!

-----------------------------------

Horbów

Matka Boża z feretronu

Matka Boża z feretronu noszona w czasie procesji Parafia Horbów* * * * *